Kelnerka Poker Fever

Witam Was serdecznie. Z tej strony Doro. Od godz. 14:00 wracam z relacją z pierwszego w historii przystanku Poker Fever Series. Dziś w Main Evencie gramy do wyłonienia finałowej dziewiątki. Miejmy nadzieję, że znajdzie się w niej wielu graczy z Polski. Zostańcie ze mną. Dziś wspólnie będziemy śledzić występ naszych rodaków w „półfinale”. 

Do przedostatniego dnia turnieju awansowało 46 pokerzystów. Ponad dwudziestu z nich będzie występowało z Orzełkiem na piersi. Musi być dobrze. Musi być polskie FT! Biorąc pod uwagę, że obecnie 4 pierwsze miejsca należą do graczy znad Wisły, nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.

Poznajcie graczy, którzy będą kontynuować grę w trzecim dniu Main Eventu:

Masiewicz Kajetan 2465000
Kotwica Lukasz 2310000
Panko Adrian 2080000
Wojtowiak Michal 1680000
Duda Antonín 1570000
Szura Radoslaw 1515000
Bielski Mateusz 1500000
Jaša Luděk 1480000
Zmarzly Artur 1450000
Švub Martin 1355000
Jindra Adam 1265000
Zavoral Jan 1155000
Puček Robert 1120000
Lewandowski Grzegorz 1040000
Šenk Jakub 1025000
Sekula Piotr 960000
Stejskal Vladimír 960000
Oliva Jakub 955000
Stáňa Jiří 890000
Nakládal Jan 870000
Figiel Piotr 865000
Erzijn Piotr 835000
Urban Lukáš 670000
Sikorski Krzysztof 630000
Stuchlik Krzysztof 610000
Havelka Karel 605000
Milewski Adam 580000
Szymla Sebastian 580000
Pustula Jacek 565000
Holak Zbigniew 515000
Karlik Dawid 505000
Orecki Kajetan 450000
Gužla Karol 425000
Kusiewicz Filip 420000
Switalski Pawel 415000
Leśniowski Gabriel 405000
Darul Sebastian 400000
Tylman Nicodemo 395000
Már Ondřej 390000
Jedrzejczyk Kamil 380000
Rysztak Piotr 370000
Pietrasik Maciej 365000
Szczotka Jakub 335000.

Serdecznie zapraszam do śledzenia transmisji z dnia 3. Startujemy o godz. 14:00.

Kajetan Misiewicz
Lider turnieju, Kajetan, wskazuje drogę na FT!

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 14:10

Dobre i złe informacje. Już na samym początku podwoił się Jacek Pustuła, który z parą AA, w puli, w której akcja rozpoczęła się od lipmów, ostatecznie starł się z przeciwnikiem mającym, Ah9h. Board nie przyniósł niespodzianek i Jacek wskoczył na ponad milion.

Zła informacja jest taka, że z gry odpadł Whizz_kid. Jeden z graczy otworzył do 70.000 (KK), a Polak mający poniżej 400.000 zagrał all-in z AJ. Niestety as się nie pojawił i w ten sposób straciliśmy jednego reprezentanta Polski.

Jacek Pustuła za chwilę podwoi swój stack.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 14:30

Podwoił się Pietras, który otworzył AQ z UTG+1. Na późnej pozycji za wszystko zagrał jeden z krótkich stacków, a Pietras go sprawdził. AQ Hero wygrało z AJ przeciwnika.

Kolejne kominy buduje również Kajetan „CuAt”. Hero otworzył na CO i sprawdziło go dwóch graczy będących na blindach. Flop: A5Q. Polak, Karlos, z SB stawia bet. BB wyrzuca karty, a Kajtek sprawdza. Na turnie spada dwójka i Karlos zagrywa za wszystko. „CuAt” nie ma problemów ze sprawdzeniem i pokazuje dwie top pary.

Kajetan jeszcze bardziej odskakuje rywalom.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 14:50

SEQ wyeliminował z gry Filipa Kusiewicza. Hero otworzył z AA i dostał all-ina od Filipa. Snap call. Król pojawił się na boardzie, ale na parę asów było to zdecydowanie za mało.

Sebastian Darul, który znajdował się na short stacku, zagrał open all-in. Wyizolował go zagraniem za wszystko Adam Milewski. Hero pokazał QJ, a drugi z Polaków, AK. Spadł niski board i Adam wskoczył na ok. 700.000.

Z grą pożegnał się Nakai. Hero starł się z liderem turnieju, Kajetanem. All-iny wleciały na flopie: QT2. Hero posiadał AQ, a rywal KQ. Jednak na turnie spadł król, który umocnił na pozycji lidera „CuAta”.

W kolejnej akcji Sebastian Szymla otworzył z CO z JJ. Będący na SB Artur Zmarzły zagrał 3-bet, agresor szybko wsunął stack za linię i został sprawdzony. Jego JJ utrzymało przewagę nad TT Artura i w grze pozostało już tylko 30 graczy.

Właśnie wskoczyliśmy na drugi poziom blindów: 20.000-40.000 + 5.000 ante. Średni stack wynosi 1.301.000.

Szymla Sebastian
Sebastian Szymla

 

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 15.20

Mamy kolejną eliminację. Z turniejem pożegnał się Grzegorz Lewandowski. Polak, który dzień wcześniej przyznał, że jest to jego pierwszy turniej live w życiu, zagrał all-in z 78s do otwarcia Xeno (KTs). Finałowy board: kończy piękną przygodę debiutanta, który na osłodę odbiera z kasy 23.600 CZK.

Kilka minut po akcji, którą opisałem powyżej, Staku znajduje parę TT na SB i zagrywa open all-in za 900.000, trochę ponad 20 blindów. Sprawdza go Czech, Jakub Oliva, mający A9. Niestety krupier na boardzie wyłożył asa i Hero został wyeliminowany na 29 pozycji.

28 graczy left. 25 min do zakończenia 15. poziomu blindów. Średni stack: 1.393.928.

Jakub Oliva wyeliminował z gry Staka.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 15.50

Ze zmiennym szczęściem radzi sobie Kajtem. Najpierw Hero przegrał większość swojego stacka do Adama Milewskiego w starciu AJ vs KK. Gdy zostało mu kilka blindów, Kajtem zagrał z Buttona all-in i otrzymał sprawdzenie od Adama z SB i Czecha na BB. Flop: . SB czeka, a BB bije za 220.000. SB sprawdza. Na turniej pojawia się i obaj gracze czekają. Na riverze spada i po pokazaniu kart okazuje się, że główny pot trafia do Kajtema trzymającego KT (Adam miał A6, a Czech JT).

Kajtem
Kajtem uciekł spod topora, ale jego sytuacja jest nadal trudna.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 16:40

Niestety tuż po przerwie z gry odpada Timooo. Polak w końcu znalazł grywalną rękę i zagrał open all-in z . Sprawdził go Czech na BB i pokazał parę 66. Na boardzie: 2786T – dokładniej na turnie – Hero złapał jeszcze draw do koloru, ale dziesiątka na river niestety nie była kierowa.

Jedno rozdanie później pod seta szóstek wpadł Piter. Polak, który również dysponował AK, otworzył i dostał 3 sprawdzenia. Na flopie: AK6 akcję rozpoczął SB, a Hero sprawdził. Na turnie SB wypalił drugi raz, a nasz zawodnik zagrał all-in. River niestety nie zmienił układu sił.

Obecnie gra toczy się już tylko na trzech stołach. W rozgrywce pozostaje 26 pokerzystów. Średni stack wynosi 1.501.000.

Timooo kończy grę na 28. miejscu.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 17:20

Adam Milewski limpuje na wczesnej pozycji parę QQ. Kilka miejsc dalej gracz z Czech wsuwa za linię niecały milion i pokazuje ósemki. Damy Adama trafiają jeszcze seta i mamy kolejną eliminację.

Nie mamy już w grze Kajtema. Przeciwnicy odbierali mu stack w trzech rozdaniach. W ostatnim akcie Polak władował się z A4 pod JJ, które trzymał Jacek Pustuła.

Przed chwilą od stołu odszedł również Sebastian Szymla. Trzeba przyznać, że ostatnie 25 minut było dla niego jak jazda kolejką górską. Najpierw Hero stracił prawie cały stack w sytuacji trpis niższy vs trips wyższy. Potem kilka razy się podwoił, aż doszedł do ok. 20BB. Jednak w ostatnim rozdaniu, gdy posiadał 17BB, na CO otworzył Pietras, a Sebastian zagrał all-in z KJ. Niestety rywal pokazał AK.

W międzyczasie z gry odpadł także Epic, który znalazł się w rozdaniu z Czechem w sytuacji KQ vs KJ. Kolor na river sprawił, że kolejny Polak został wyproszony za barierki.

Adam Milewski
Adam Milewski

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 17:30

Kajetan „CuAt” jest jak walec. Niestety jego ofiarą został inny Polak, Łukasz Kotwica, co oznacza, że w grze mamy już tylko 21 graczy i tylko 10 Polaków – przed startem trzeciego dnia było ich 28. Bardzo agresywny chip leader, który gra właściwie każde rozdanie, tym razem otworzył z AK, a skrócony Łukasz wsunął parę szóstek, która się nie utrzymała.

Po eliminacji jednego z Czechów w grze pozostaje już tylko 20 graczy. Zaraz zakończy się 16. poziom blindów. Średni stack wynosi już prawie 2.000.000.

Spójrzcie na to! Kajetan dominuje w Main Evencie.

♠♥♣♦

Tylko teraz rejestrując się na PartyPoker przez PokerGround (z tego linku), otrzymasz dostęp do najlepszej oferty na rynku. Do tego możesz wziąć udział w DARMOWYM turnieju Poker Fever z dodaną pulą nagród w wysokości 1.000$, który odbędzie się 21 marca, o godzinie 19:30 – szczegóły tutaj.

Zobacz, co możesz zyskać:

♠♥♣♦

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 17:50

Niewielką pulę wygrywa Pietras. Jeden z graczy otworzył na późnej pozycji, a Hero bronił swojego BB z K8. Flop” 278. Agresor zagrał C-bet, a Polak sprawdził. Następne dwie karty obaj gracze przeczekali. Top para Pietrasa okazała się najlepsza. Po tym rozdaniu Hero wszedł na 2.400.000.

Niestety trwa dalej pogrom graczy znad Wisły. Przed chwilą z turnieju odpadł Xeno. Jego eliminacja przebiegała w dwóch etapach. Najpierw jego króle nie dały rady AK, a w drugim akcie, gdy Hero znajdował się na BB, zdecydował się na wzięcie spota z K7, gdy SB – duży stack – zagrał all-in za efektywne kilkanaście blindów. A4 Czecha się utrzymało.

19 graczy left. Blindy: 30k-60k + 10k ante. Średni stack: 2.054.000

Xeno

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 18:00

Adam Milewski wyrzuca z turnieju reprezentanta Czech. Polak otworzył, a rywal wsunął kilkaset tysięcy w stacku za linię. Hero po namyśle sprawdził i okazał się, że jego ręka, AJ, dominuje asa rywala. Nie było niespodzianek Czech skończył udział na 19 miejscu.

Po tym rozdaniu w grze pozostało tylko 18 graczy. Gra została zatrzymana i wylosowano miejsca na semi-FT. W tej chwili mamy remis pomiędzy nacjami: 9 Polaków vs 9 Czechów.

Seq
Kung Fu Panda nadal w grze, co oznacza, że na semi-FT znalazło się miejsce dla SEQa.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 18:20

Bohaterem kolejnego wpisu jest podobnie Adam Milewski, który na SB zagrał all-in za efektywne 6BB (może trochę więcej). BB – krótki stack – nie miał problemu ze sprawdzeniem z A8. Dziewiątka na flopie przypieczętowała eliminację Czecha.

Radi, który znajduje się na stole u Kajetana, w międzyczasie podwoił się z 88 przeciwko AK Czecha.

17 graczy w grze. 13 minut do zakończenia czwartego poziomu blindów.

Radi wygrywa pulę z 88 vs AK.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 18:50

Na stole Adama Milewskiego na MP otworzył jeden z Czechów. Stryju na CO sprawdził, a drugi Czech zagrał za wszystko z AT. Agresor po namyśle wyrzucił karty – twierdzi, że miał AQ – a Polak sprawdził z AJ. Lepsza ręka się utrzymała.

Już w czasie trwania przerwy dużego flipa przegrał Jacek Pustuła, co niestety doprowadziło do jego eliminacji. Stryju znów wystąpił w roli głównej: jego AK okazało się lepsze od QQ Jacka.

Zostało 14 zawodników. Po przerwie rozpocznie się kolejny poziom blindów: 40k – 80k + 10k ante. Średni stack wynosi obecnie 2,7 mln.

Stryju

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 19:20

Kung Fu Panda dalej w grze! Akcja dociera do SB, czeskiego gracza, który stawia SEQ-a na all-inie. Polak w idealnym momencie znalazł na BB parę QQ, która się utrzymała.

Kilka minut po tej akcji również doszło do starcia na blindach. Tym razem zakończyło się ono eliminacją Radiego. Mugenos wsunął efektywne 12BB z A9, a Hero sprawdził go z KQ. Board: AAA59 nie pozostawił żadnych złudzeń, co do rezultatu tego rozdania.

13 graczy pozostaje w turnieju. Trwa kolejny poziom blindów: 40k-80k + 10k. Średni stack wynosi 3.000.000.

Mugenos wskakuje na ok. 3.000.000

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 19:55

Kajtek „CuAt” właśnie wygrał bardzo dużą pulę od Adama Milewskiego. Akcję złapałem na riverze. Board końcowy: J5968. Hero zagrał bet i dostał 3-bet od rywala. Odpowiedział 4-betem. Adam wyrzucił karty, a „CuAt” pokazał KQ. Wow. Wow. Wow!

Seq eliminuje Czecha. Na późnej pozycji rywal zagrywa za 900.000 z , a Polak gra za wszystko z TT. Board końcowy: 4KQJ4. W stacku Hero jest już 3,9 mln.

W Main Evencie pozostaje 12 zawodników. Kończy się 18. poziom blindów.

Seq
Seq (z lewej) w ciągu ostatniej godziny radzi sobie znakomicie.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 20:15

Adam Milewski kończy udział w Main Evencie na 12. miejscu. Polak otworzył na CO z parą waletów. Na SB Pietras zdecydował się na 3-bet (po rozdaniu powiedział, że miał JT). Będący na BB Stryju zagrał all-in. Tak samo zagrał Hero, a Pietras wyrzucił karty. Board: 9A6A4. W grze pozostaje jedenaście pokerzystów.

Pietras
Pietras zdecydował się na lekkiego 3-beta, ale musiał ustąpić pod naporem rywali.

 

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 20:30

Podwaja się Flaszeczka – niestety kosztem Muganosa. Pierwszy z Polaków zagrywa all-in za trochę ponad 10BB, a drugi sprawdza go z AK. Hero wskakuje na ponad 2,2 mln.

Nadal mamy 11 graczy w grze i niecałe pół godziny do zmiany levelu i 20-minutowej przerwy.

Flaszeczka
Flaszeczka wygrał bardzo ważnego flipa.

[RELACJA] Poker Fever: Main Event – dziś poznamy uczestników FT – 21:30

Mamy dwie szybkie eliminacje i stół finałowy!

Na 11 miejscu z gry odpadł Mugenos. Flaszeczka otworzył asy, a Hero zagrał all-in z AK. Agresor sprawdził i mimo ogromnej ilości outów na river, ręka Mugenosa się nie poprawiła.

Nie zdążyłem dojść do komputera i napisać o podwojeniu Flaszeczki, a mieliśmy już kolejną eliminację: na Buttonie Pietras zagrał all-in z A8, a Stryju, który był na SB, sprawdził go z AT. Nie było niespodzianki i tym sposobem poznaliśmy finałową dziewiątkę Mian Eventu Poker Fever Series.

Sekula Piotr 3.250.000 1
Jaša Luděk 1.370.000 2
Masiewicz Kajetan 8.175.000 3
Már Ondřej 2.390.000 4
Švub Martin 1.930.00 5
Zavoral Jan 2.055.000 6
Oliva Jakub 5.615.000 7
Wojtkowiak Michał 10.240.000 8
Krzysztof Stuchlik 4.010.000 9

Do zobaczenia jutro, o godz. 15:00. Szykujcie się na pełną emocji transmisję video z 30 min. opóźnieniem i relację pisaną. Dobranoc na dziś mówi Wam Doro.

Pietras odpadł na bubble FT. Stryju ma największy stack, a Kajetan jest v-ce liderem Main Eventu.

UDOSTĘPNIJ
Pasjonat pokera. Niestety do samej gry chyba nieuzdolniony (chociaż kiedyś szipnął The Hot 0,55 na ponad 7 tys. osób). Gdyby było inaczej, nie kisiłby się na mikrostawkach od - ho, ho, ho - lub jeszcze dłużej. Może to wina tego, że nie wie(dział), co to jest bankroll management. Uwielbia wszystko, co związane jest z lotnictwem oraz lubi czytać książki. Kocha ludzi i zawsze stara się w nich widzieć pozytywne strony.
  • Miłosz Nowak

    zeby jeszcze UPDATE byly robione jak w meczu pilki noznej i byla by pelna MOC :)

    • Doro

      Zapytam administratora, czy coś takiego jest możliwe. Pozdrawiam :)